Rangos szakmai elismerést kapott volt osztályvezetőnk


Lökkös Judit 22 évig vezette a cégünk Társasházkezelési osztályát, 2 éve vonult nyugdíjba. Az általa kidolgozott stratégiák és ügymenetek nagyban meghatározzák közös képviseleti tevékenységünk működését és jó érzéssel gondolunk vissza arra az időszakra, amikor nálunk tevékenykedett. Mi sem lehet jobb bizonyíték erre, minthogy a jelenlegi osztályvezetőnk terjesztette fel a díjra Lökkös Juditot.

- Nagyon meglepődtem és jól esett, hogy az utódom úgy ítélte, hogy pontosan rám illik TTOE szakmai pályázata, és hogy saját maga elkészítette és beadta rá az anyagomat. Ennél nagyobb meglepetés már csak akkor ért, amikor a Társasházi Háztartás szaklap szerkesztőségéből értesítettek, hogy elnyertem a díjat – mesélte el kérdésünkre Lökkös Judit.

Egykori osztályvezetőnk a pécsi Műszaki Főiskola magasépítő szakán szerzett diplomát. Első munkahelyén, egy építőipari vállalatnál hasznos tapasztalatokat szerzett a kivitelezésben, majd a szombathelyi IKV egyik házkezelőségének műszaki csoportvezetője lett.
 
- Később a házkezelőségek összevonásával műszaki osztályvezetőként feladatom az állami, majd önkormányzati tulajdonú ingatlanok műszaki feladatainak szervezése, lebonyolítása volt. A lakásprivatizáció során részt vettem a lakóházak társasházzá alakításában, a társasházi működés beindításában. 1997-ben az újonnan alakult Társasházkezelési osztály vezetője lettem, és nyugdíjba vonulásomig itt dolgoztam.

- Fontos volt számomra, hogy az osztály hatékonyan tudjon működni, így sikernek könyveltem el a kisebb-nagyobb informatikai fejlesztéseket, hiszen nagyban megkönnyítették a munkánkat, csökkentették a hibalehetőségeket és javították a tulajdonosokkal való kapcsolattartást, tájékoztatást. Első célom az osztály megalakulását követően a közös költség csoportos beszedésének bevezetése volt. Összetett feladatnak bizonyult, sok munkát, de megvalósulásakor nagy megelégedettséget okozott. Ezenkívül örültem minden egyes új társasház kezelésbe vételének, és minden jól sikerült felújításnak, és főleg annak, hogy utódomat az osztály dolgozói közül sikerült kiválasztani – számolt be büszkén volt munkatársunk.

- Persze azért kudarcok is értek. Legnehezebben azokat a közgyűléseket éltem meg, ahol a tulajdonosok egy része nagyon szeretett volna valamilyen változást, pl. felújítást, a másik része viszont nem. Így senki nem lehetett elégedett: voltak, akik azért, mert nem sikerült előre lépni egy számukra fontos ügyben, a többiek pedig úgy érezték, rájuk akarunk erőltetni valamit. Nem utolsó sorban mi, kezelők feleslegesen dolgoztunk, mert nem valósult meg semmi abból, amit sok-sok munkával előkészítettünk.

- Nyugdíjasként visszagondolva a szakmai pályámra úgy látom, számos nagy kihívással találkoztam, és sok szép eredményt értem el. Ennek fontos része a társasházkezelésben eltöltött 22 év.